Poniedziałek - Piątek 08:00 - 20:00

Sobota i Niedziela - Zamknięte

+ 48 608 100 676

selfcentrum.chelm@gmail.com

Jedność 45a

22-100 Chełm

Znajdź nas
 

Blog

"Pierwszym krokiem w każdej zmianie jest przyjęcie odpowiedzialności za swoje życie. Jak bowiem możemy je zmieniać jeśli nie czujemy się za nie odpowiedzialni?" Irvin D. Yalom

W dzisiejszych czasach wizyty u psychoterapeuty/psychologa stają się coraz bardziej popularne. Zwiększa się też dostępność takich usług. Niestety nie zawsze jest to profesjonalna pomoc. Dlatego warto wiedzieć po czym ją poznać oraz jakie w ogóle istnieją formy pomocy. Dzięki temu zadbasz o swoje bezpieczeństwo, a także będziesz mieć okazję do bardziej świadomego rozpoczęcia kontaktu ze specjalistą.

Jeśli doświadczasz zaburzeń psychicznych, trudności w regulacji emocji, chronicznego stresu, kryzysów psychicznych to warto umówić się konsultację psychologiczną/psychoterapeutyczną. W jej trakcie specjalista przeprowadzi diagnozę Twojego stanu. Może w tym celu wykorzystać różne metody – zadawać Ci różne pytania, poprosić o wypełnienie kwestionariuszy lub testów psychologicznych.

Po tej, początkowej fazie pomocy psychologicznej specjalista poinformuje Cię jaka jest diagnoza i zaproponuje najbardziej właściwą formę pomocy, która jest dopasowana do Twojej sytuacji i potrzeb. Może być to wsparcie psychologiczne, interwencja kryzysowa lub psychoterapia. Jeśli specjalista uzna, że istnieje taka potrzeba, to może też skierować Cię na konsultacje do lekarza – psychiatry, endokrynologa lub neurologa. W niektórych przypadkach wskazane jest łączenie pomocy medycznej i psychologicznej. Kontakt pomocowy może również zakończyć się na etapie konsultacji.