Jednymi z pacjentów, którzy najczęściej kierowani są do poradni psychologicznych są najmłodsi. Szereg różnych, występujących u nich problemów, może wskazywać na konieczność odwiedzenia poradni psychologicznej. W placówkach tych prowadzone bowiem są konsultacje i terapie tych dzieci, u których m.in.: często występują zachowania agresywne; wydarzyły się jakieś trudne dla nich sytuacje (takie jak np. rozwód rodziców czy śmierć jakiegoś bliskiego członka rodziny); relacje z rówieśnikami przebiegają w niewłaściwy sposób (np. malec nie jest w stanie odnaleźć się w grupie rówieśniczej); wyraźnie zauważalne są odchylenia od prawidłowego stanu psychicznego, takie jak np. obniżenie nastroju czy jakieś przejawy zaburzeń lękowych; istnieje tendencja do częstego wchodzenia w konflikty czy to z rówieśnikami czy też z domownikami; występują zachowania niezgodne z powszechnie przyjętymi systemami wartości.
Jeśli chcesz lepiej poznać i zrozumieć samego siebie, stajesz przed trudnymi życiowymi wyborami, nie rozumiesz swoich emocji, reakcji lub po prostu nie radzisz sobie z napotykanymi trudnościami i oczekujesz wsparcia zapraszamy na konsultacje z naszymi specjalistami.
Świadczenia w ramach poradni realizowane są w formie:
W poradni psychologicznej możliwe jest również dokonanie oceny psychologicznej dziecka, jak i przeprowadzenie różnorodnych innych testów, m.in. oceny poziomu rozwoju dziecka (tutaj należy jednak podkreślić, że częściej analizą rozwoju maluchów czy ich umiejętności szkolnych zajmują się jednak poradnie pedagogiczne).
Brak komentarzy
Niestety, komentarze są w tej chwili niedostępne.